واردات “شیر خشک و کره” بر اساس منفعت‌طلبی شخصی است

واردات “شیر خشک و کره” بر اساس منفعت‌طلبی شخصی است

قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در امور دام با بیان اینکه ثبات قیمت شیر خام دامداران از سال ۹۱ تا کنون شک‌ برانگیز است گفت: واردات محصولات دامپروری مانند شیر خشک و کره براساس منفعت طلبی شخصی صورت می‌گیرد.

اصفهان| واردات "شیر خشک و کره" بر اساس منفعت‌طلبی شخصی است

موسی رهنمایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به ثبات قیمت شیر تولیدی گاوداران از سال ۹۱ تاکنون و نابودی این قشر مولد، اظهار داشت: اوضاع در این حوزه به شدت بحرانی است و راحت باید بگوییم اگر دولت‌ها همان طور که در تثبیت قیمت خرید شیر خام دامداران از سال ۹۱ تاکنون موفق بوده‌اند در تثبیت قیمت کالاها و دلار نیز توفیق داشتند اکنون بسیاری از مشکلات حل شده بود.

وی افزود: قیمت خرید شیر خام از دامداران در ۶ سال گذشته هیچ تغییری نداشته و این در حالی است که نهاده‌های تولید افزایش چشمگیری داشته و از طرف دیگر محصولات لبنی کارخانجات ارتقا قیمت داشته و در حقیقت باید گفت ما نیز به این موضوع مشکوک شده‌ایم.

قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در امور دام با بیان اینکه صنعت شیر اشتغالزایی فراوانی دارد علاوه بر این محصول در سبد غذایی جامعه نیز کالایی موثر است، گفت: صنعت دامپروری کشور یک سرمایه ملی است و ارتقا کیفی و کمی دامپروری با سعی و اهتمام دامپروران و به قیمت بهره برداری از منابع منابع آبی کشور بوده است، این در حالی است که تولیدات این صنعت به شدت مظلوم و ناشناخته مانده است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در حمایت از تولید داخلی و شعار حمایت از کالای ایرانی، بیان کرد: ما در صدر قوانین کشور، قانون اساسی را داریم که در اصل ۴۳ آن کلمه دامپروری آمده است، در قوانین پایین دستی نیز قانون افزایش بهره‌وری، قانون نظام جامعه دامپروری و غیره را داریم که نقشی حمایتی دارند و به صراحت واردات و صادرات را به نفع تولیدکننده عنوان می‌کنند.

رهنمایی با بیان اینکه منافع شخصی تمامی ندارد، تصریح کرد: چندین سال است که واردات محصولات دامپروری مانند شیر خشک و کره براساس منفعت طلبی شخصی است نه براساس قانون و حمایت از تولیدکننده داخلی و این منفعت طلبی به ضرر جامعه و تولیدکننده است.

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :