لرستان| سیلاب به ۴۱۲۱هکتار از اراضی زراعی کوهدشت خسارت زد

– اخبار استانها –

آرمان منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درکوهدشت اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های دریافتی و بررسی‌های میدانی سیل اخیر خسارات عمده‌ای را به کشاورزی، دامپروری و زیرساخت‌های آن در بخش مرکزی وارد کرده‌است.

وی با بیان اینکه در بخش زراعی به ۴هزار و ۱۲۱هکتار کشت گندم و جو و ۳۲ هکتار انواع باغات به‌میزان ۵۰تا۶۰درصد خسارت وارد شده، افزود: تاکنون کارشناسان ۶۰درصد از اراضی و باغات را برای برآورد خسارت بازدید کرده‌اند.

بخشدار مرکزی کوهدشت با اشاره به خسارت سیل به حوزه دامی عنوان کرد: ۵۰۷رأس دام سبک و ۸ رأس دام سنگین تلف، ۱۵۰تن علوفه و خوراک دام از بین رفته، هم‌چنین ۲۳هزار و ۸۸مترمربع جایگاه دام نیز بر اثر سیلاب تخریب شده‌است.

خوزستان| سیلاب به ۶هزار هکتار از اراضی کشاورزی اندیمشک خسارت وارد کردتعیین تکلیف اراضی رودبار کوهدشت ظرف ۴۸ ساعت؛ آب شرب روستاهای عشایری وصل شودشناسایی ۲۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی خسارت دیده در استان فارس

وی بیان کرد: ۸۵ کیلومتر جاده میان مزارع بر اثر سیلاب خسارت‌دیده، هم‌چنین پمپاژهای چم بور و زیتون وره‌زرد نیز دچار آب‌گرفتگی شده و میزان خسارت وارده در دست بررسی‌ست.

منصوری گفت: کمتر از ۱۵درصد از اراضی و دام‌ها بخش مرکزی کوهدشت بیمه بوده‌اند که انتظار می‌رود مسئولان ذیربط تمهیدات لازم را در رابطه با جبران خسارت سیل‌زدگان انجام دهند.

انتهای پیام

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :