اولین سمینار مسئولان هنرستان های سراسر کشور در گنبدکاووس برگزار می گردد

به گزارش نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس،

وی اضافه کرد: هنرستان‌های کشاورزی باید کانون و نماد تولید و اشتغال باشند و امیدواریم ره آورد این سمینار دو روزه، درک مشترک مسئولان هنرستان‌ها برای تولید و اشتغال توسط هنرجویان این مدرسه ها باشد.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس بیان داشت: این سمینار در روزهای ۲۳ و ۲۴ آبان ماه با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش، مدیر کل فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش و مدیرکل کار و دانش وزارتخانه، معاون تعلیم متوسطه وزارت آموزش و پرورش و مسئولان کل جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و فنی و حرفه‌ای استان گلستان و ۱۳۵ مدیر هنرستان‌های کشور در گنبدکاووس برگزار می‌شود.

وی دنبال کرد: در این سمینار ضمن برنامه‌های سخنرانی، جلسه کارگاهی حوزه کشاورزی، دامداری و آبخیزداری با حضور کارشناسان مربوطه برگزار خواهد گردید تا مسئولان هنرستان‌ها به درک و درک مشترک با چگونگی کاشت، داشت و برداشت، تولید زیادتر و توانمند ساختن دانش‌آموزان در حوزه عمل دست یابند.

وی یادآور گردید: گنبدکاووس دارای ۲ هنرستان کشاورزی دخترهای و پسران هست که در هنرستان پسرانه، ۲۰۴ دانش آموز رشته‌های زنبورداری، دامداری، باغبانی و آلات کشاورزی را تعلیم می‌بینند که از این تعداد ۱۰۰ نفر در این هنرستان خوابگاهی می باشند.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس ابراز کرد: در هنرستان دخترانه، گیاهان دارویی،خیاطی و کشاورزی تعلیم داده می‌شود که این هنرستان در روستای کاکا از توابع بخش مرکزی واقع هست.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :